آبشار هشتجین

آبشار هشتجین

آبشار هشتجین

آبشار هشتجین ٬جاذبه های گردشگری ایران ! تمام شهرهای استان اردبیل جاذبه های گردشگری فراوانی دارند که قطعا برای جذب گردشگر بسیار پتانسیل دارند. بعنوان مثال شهر هشتجین که در جنوبی ترین نقطقه استان اردبیل و در همسایگی زنجان، میانه قرار دارد دارای جاذبه هایی فراوان مانند آبشارهای طبیعی می باشد.

این شهر از اردبیل حدود 110 کیلومتر و از خلخال حدود 40 کیلومتر فاصله دارد. هشتجین مرکز بخش خورش رستم شهرستان خلخال در استان اردبیل می باشد و در یکی از زیباترین نقاط اقلیمی ایران قرار گرفته است.

رود شمهور قزل اوزن در جنوب بخش خورش رستم جاری است و مرز بین استان اردبیل و آذربایجان شرقی می باشد. در شمال بخش خورش رستم، خلخال و در جنوب آن استان زنجان و در شرق آن بخش شاهرود و در غربش شهرستان میانه قرار دارند.

در زبان محلی، این شهر هشتئین تلفظ می شده و قدیمی ترین متن در این مورد کتیبه های بازمانده دوران آشوری است که سارگون پادشاه آشور در هنگام لشکر کشی به سرزمین اورارتو، متوجه انبارآذوقه به نام پانزیشن شد و برای تصرفش لشکرخود را به سوی مرزهای جنوبی اورارتو حرکت می دهد.

آبشار هشتجین

منطقه هشتجین معمولا در تابستان ها خیلی گرم و در زمستان ها خیلی سرد میشود و در بهار و پاییز هوا ناگهانی است.چیدن گیاهی به نام چیریش در مناطق سرسبز در فصل بهار در این منطقه بسیاری را به سفر به آن جذب می کند.

با سفر به هشتجین برای دیدن آبشارهای زیبای آن می توانید از میوه های تازه و با کیفیت آن مانند شاتوت، زرد آلو، گلابی، سیب، انگور، گردو، انار، زعفران، بادام، گیلاس، توت، در فصل تابستان نیز استفاده نمایید.

پمدر نوعی گوجه فرنگی کوچک که به زبان آذری پمدر تلفظ میشود و ترش مزه است نیز محصول این منطقه است. سقز و سبزی های تازه نیز می تواند سوغات خوبی از این ناحیه به شمار رود.

معمولا وجود آبشار ها می تواند یکی از جاذبه های مهم برای جذب گردشگر در هر منطقه ای باشد. به عنوان مثال در روستا های کوهستانی مجاور رامسر مازندران به خوبی از این پتانسیل بهره گرفته شده است.

اما باید با سرمایه گذاری و معرفی جاذبه های گردشگری استان اردبیل این منابع خدادادی را به هموطنان عزیز و توریست های خارجی شناساند. حتما دیدین تمام جاذبه های استان اردبیل در تمام شهرستانهای آن از جمله سرعین نیز در ادامه سفر به این منطقه توصیه می گردد.

رزرو هتل قبل از سفر میتواند دغدغه های سفر را خیلی خیلی کم کند …

با تشکر / هتل پدرام – رزرو هتل در سرعین 

0 پاسخ

پاسخ دهید

می خواهید به بحث بپیوندید؟
برای مشارکت راحت باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *