آبشار گورگور سبلان جاذبه گردشگری در سرعین

آبشار گورگور سبلان از جاذبه های سرعین

آبشار گورگور سبلان یکی از جاذبه های دوست داشتنی استان اردبیل است. این آبشار زیبا در نزدیکی روستای شایق و در فاصله بسیار کمی از شهر توریستی سرعین قرار گرفته است.

ویژگی های آبشار گورگور سبلان

ارتفاع آبشار گورگور به ۱۲ متر می رسد. محوطه طبیعی و فضای بازی که اطراف این آبشار وجود دارد، گردشگاه مناسبی را در آن منطقه پدید آورده است. وسعت این ناحیه حدودا ۲۰۰ مترمربع است.

برای دستیابی به آبشار گوگور می توان تا دامنه کوه، با ماشین مسیر را پیمود، اما از آنجا به بعد فقط با پای پیاده باید ادامه داد. همانند بسیاری از آبشار های استان اردبیل، این آبشار هم در دامنه ی کوه سبلان قرار دارد. زیبایی کوه و طبیعت اطراف از یک طرف و از طرفی دیگر چشمه های آبگرم و یخچال های طبیعی، همگی دست در دست هم دادند تا این منطقه را به یک جاذبه گردشگری طبیعی بی نظیر تبدیل کنند.

آب و هوای ییلاقی مفرح به همراه قله های متعدد و ارتفاعات زیبایی که سراسر با پوشش گیاهی خاص منطقه پوشیده شده اند، هر ساله هزاران نفر از کوهنوردان و گردشگران را به خود جذب می کند.

 

چشمه گورگور یکی از مهمترین و معروف ترین چشمه های دامنه سبلان است. این چشمه در دره آلوارس یا همان قزل گوللر قرار دارد که یکی از  زیباترین و عریض ترین دره های استان است. این چشمه در ارتفاع ۲۴۲۰ متری از سطح دریا واقع شده است. آب این چشمه با فشار بسیار زیادی از دیواره های صخره ای خارج می شود و تا به بستر رودخانه برسد، آبشار زیبای گورگور را پدید می آورد.

زیبایی غیر قابل وصف این منطقه باعث شده تا سالانه هزاران گردشگر و توریست به این منطقه زیبا و شهر توریستی سرعین سفر کنند.

از دیگر جاذبه های گردشگری استان اردبیل می توان به مدرسه حکیم نظامی آستارا، حمام تاریخی اوچدکان اردبیل و جنگل فندقلو اردبیل اشاره کرد.

شما گردشگران عزیز برای داشتن اقامتی راحت در بهترین هتل سرعین می توانید هتل پدرام را انتخاب کرده و با مراجعه به صفحه رزرو هتل در سرعین، اتاق مورد نظر خود را رزرو کنید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

می خواهید به بحث بپیوندید؟
برای مشارکت راحت باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *