تالاب تپراق کندی

تالاب تپراق کندی ، جاذبه استان اردبیل

تالاب تپراق کندی

تالاب تپراق کندی در استان اردبیل و در کنار روستای تپراق کندی واقع شده است و ۹۰۰ متر با آن فاصله دارد. وسعت این تالاب به ۱۵ هکتار می رسد.

این تالاب، یک تالاب کاملا طبیعی نیست بلکه فعالیت های انسانی نیز در آن دخیل بوده است. در ساحل رودخانه مرزی برای اینکه از فرسایش رودخانه جلوگیری شود، بر روی رودخانه مرزی به وسیله نکت (سیل بند) ایجاد شده است.

خصوصیات تالاب تپراق کندی

آب این تالاب توسط چند چشمه بزرگ و کوچک و همچنین رودخانه ارس تامین می شود. عمق این تالاب در حدود ۸ متر اندازه گیری شده است. زمانی که آب ورودی به تالاب از حد ظرفیت آن بیشتر می شود، از قسمت جنوبی خارج می شود و به رود ارس بازمی گردد .

تالاب تپراق کندی

از خطراتی که این تالاب را تهدید می کند ورود مواد شیمیایی به آن است. اهالی منطقه با شستن ظروف، لباس و ماشین در رود باعث می شوند تا سلامت تالاب از بین برود. همچنین کودهای شیمیایی زمین های کشاورزی اطراف نیز به رود وارد می شوند. این عوامل همگی بر محیط زیست منطقه تاثیر می گذارند و پوشش گیاهی آن را تغییر می دهند. زیستگاه حیوانات بومی نیز دچار مشکل می شود. از دیگر عواملی که سلامت این تالاب را به خطر می اندازد می توان به چرای بیش از حد دام ها، زباله های خانگی، فضولات حیوانی و قطع بیش از حد درختان اشاره کرد.

از مزیت های تالاب تپراق کندی این است که نقش سیل گیر را برای رودخانه ارس ایفا می کند. همچنین زیستگاه مناسبی برای پرندگان پدید آورده است.

از دیگر جاذبه های توریستی استان اردبیل می توان به روستای گردشگری کزج، تپه نادر و آبگرم کوته کومه اشاره کرد.

هتل پدرام، یکی از لوکس ترین و بهترین هتل های استان اردبیل در تمام روزهای سال آماده خدمت رسانی به گردشگران عزیز استان اردبیل می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

در صورت تمایل برای پیوستن به این گفتگو
نظر دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هتل چهار ستاره پدرام

با ۴۶ واحد مجهز و مجلل به عنوان

بهترین هتل سرعین

، لوکس ترین هتل سرعین و تمیز ترین هتل سرعین اردبیل آماده میزبانی و پذیرایی از شما گردشگران عزیز میباشد. برای اطلاعات بیشتر و یا

رزرو هتل

و یا اقامت در سرعین اردبیل به صفحه

تماس با ما

مراجعه بفرمایید. همچنین میتوانید از خدمات گردشگری و

جاذبه های توریستی سرعین

هتل پدرام در مدت اقامت خود استفاده کنید.