خانه ارشادی اردبیل

خانه ارشادی اردبیل

خانه ارشادی اردبیل

خانه ارشادی اردبیل را بشناسید !!! امروز قصد داریم یکی دیگر از مکانهای دیدنی و تاریخی اردبیل را به شما معرفی کنیم. این مکان تاریخی به واقع یک خانه اربابی است که در سال های مختلف تفکیک شده و در برخی از سال ها حتی تخریب شده و دوباره بازسازی شده است.

خانه ارشادی مربوط به دوران قاجار است. به گفته تاریخ شناسان و با توجه به شکل ظاهری ساختمان این خانه اربابی حتی در زمان پهلوی دوم به آموزش پرورش واگذار شده و به محلی برای تدریس بوده است.

جالب است بدانید که در ساخت و ساز این خانه خیلی دقت شده است و دارای معماری فوق العاده ای می باشد. به صورتی که در پی های سنگی ساختمان ملات ماسه و آهک وجود دارد و نمای بیرون ساختمان آجری و نمای داخلی آن از خشت ساخته شده است.

خانه ارشادی اردبیل

به نوعی با توجه به طاقچه های گچی و سنگ تراشه هایی که روی این ساختمان وجود دارد می توان به معماری زمان قاجار پی برد. وجود این معماری و دقت در ساخت و ساز باعث شده است که دی ماه سال 1381 این خانه به ثبت آثار ملی بپیوندد. و در کنار کهنه قلعه یا سنگ نبشته ساسانی جز آثار ملی و تاریخی استان اردبیل محسوب شود.

خانه ارشادی اردبیل

خانه ارشادی  به موزه تبدیل شده که میتواند برای تماشای تاریخ دیدنی باشد.

آدرس خانه ارشادی در اردبیل را چنین میگویند٬ خیابان کاشانی، کوچه اوچدکان

48.298706 طول جغرافیایی

38.247497 عرض جغرافیایی

در نزدیکی های این بنا مکان های دیگری وجود دارد که میتواند به عنوان مکمل در یک گشت و گذار روزانه عالی باشد:

مجموعه‌ی بازار اردبیل که عجیب دیدنی است ، امام‌زاده صالح که حس و حال آرام بخشی دارد ، موزه‌ی صنایع‌دستی اردبیل برای هنر دوستان ، پل یدی گوز «هفت‌چشمه» برای سلیقه های مختلف ، پل ابراهیم‌آباد با چشم اندازی زیبا و …

فرای این اثار تاریخی که در استان اردبیل فراوان وجود دارد شما می توانید با رفتن به آبگرم های سرعین و حتی مکان های تفریحی اوقاتی شاد و عالی برای خانواده خود رقم بزنید.

استان اردبیل  طبیعت و تاریخ را باهم درآمیخته تا مسافران را برای خاطره سازی دعوت کند

 

با تشکر / هتل پدارم  

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

در صورت تمایل برای پیوستن به این گفتگو
نظر دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هتل چهار ستاره پدرام

با ۴۶ واحد مجهز و مجلل به عنوان

بهترین هتل سرعین

، لوکس ترین هتل سرعین و تمیز ترین هتل سرعین اردبیل آماده میزبانی و پذیرایی از شما گردشگران عزیز میباشد. برای اطلاعات بیشتر و یا

رزرو هتل

و یا اقامت در سرعین اردبیل به صفحه

تماس با ما

مراجعه بفرمایید. همچنین میتوانید از خدمات گردشگری و

جاذبه های توریستی سرعین

هتل پدرام در مدت اقامت خود استفاده کنید.