خانه رضازاده اردبیل

خانه رضازاده اردبیل

خانه رضازاده اردبیل

آیا میدانید خانه رضازاده اردبیل مربوط به اواخر دوره قاجار است؟ اگر قصد سفر به استان اردبیل دارید و می خواهید دریاچه زیبا شورابیل یکی از جاذبه های طبیعی این استان را ببنید. همانطور که گفتیم این دریاچه در مرکز شهر قرار دارد و در اطراف آن موزه مردم شناسی وجود دارد .

اما در شهر اردبیل تنها این بخشی از آثار دیدنی بود. بلکه شما می توانید به بقعه شیخ صفی الدین بروید و کمی آنطرف تر در محله قدیمی اوچدکان یکی از محلات قدیمی اردبیل خانه رضازاده را مشاهده کنید. این خانه به مانند خانه ارشادی وکیل الرعایا مربوط به دوره قاجار می باشد.

زمین این خانه نزدیک به 925متر می باشد و زیربنای خانه به مساحت 640 مترمربع می باشد که بخش عیانی خانه دو طبقه است که توسط راه پله به هم متصل شده است.

البته سر درب اصلی خانه که در جنوب شرقی خانه قرار گرفته است مقابل میدانچه قرار دارد که از طریق هشتی به محوطه حیاط وصل می شود.

خانه رضازاده اردبیل

 

این خانه به مانند دیگر خانه های قدیمی اردبیل چون خانه ارشادی، وکیل الرعایا، خانه مروج، خانه صادقی پر از سبک معماری قدیم است.

این خانه دارای دو طبقه است که طبقه اول آن دارای یک اتاق گوشواره، و طبقه دوم دارای دو اتاق گوشواره می باشد و به طول کلی یک پلان نعلی شکل دارد.

خانه رضازاده اردبیل

 

از سال 1374 این بنا که در حال ترمیم و مرمت بود بالاخره در 11 بهمن 1378 به ثبت آثار ملی اردبیل پیوست.

وجود خانه های قدیمی، موزه مردم شناسی، بقعه صفی الدین و در کنار همه این ها دریاچه شورابیل در مرکز شهر اردبیل باعث جذابیت دوچندان آن شده است.

به استان اردبیل سفر کنید تا روزها محو تاریخ و جاذبه های طبیعی آن باشید.

 

با تشکر / هتل پدرام – مرکز رزرو هتل در شهرستان سرعین 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

در صورت تمایل برای پیوستن به این گفتگو
نظر دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هتل چهار ستاره پدرام

با ۴۶ واحد مجهز و مجلل به عنوان

بهترین هتل سرعین

، لوکس ترین هتل سرعین و تمیز ترین هتل سرعین اردبیل آماده میزبانی و پذیرایی از شما گردشگران عزیز میباشد. برای اطلاعات بیشتر و یا

رزرو هتل

و یا اقامت در سرعین اردبیل به صفحه

تماس با ما

مراجعه بفرمایید. همچنین میتوانید از خدمات گردشگری و

جاذبه های توریستی سرعین

هتل پدرام در مدت اقامت خود استفاده کنید.