آبشار هشتجین

آبشار هشتجین در خلخال

استان اردبیل با جاذبه های طبیعی بسیار زیاد سالانه تعداد زیادی از مسافران را در هر فصلی به خود جلب می کند. این استان با داشتن مجموعه ای دیدنی از جنگل و رودخانه و کوه توانسته در بین ایران گردان و طبیعت گردان جایگاه ویژه ای پیدا کند. آبشار هشتجین با قرار گیری در استان اردبیل به محفلی برای طبیعت گردان تبدیل شده است. طبیعت بکر و دیدنی بعلاوه ی دسترسی آسان یکی از شاخصه های مهم استان اردبیل است.

در سفر به شمال غربی ایران حتما استان اردبیل را در صدر فهرست خود قرار دهید. آب وهوای کوهستانی بعلاوه ی مردمانی خون گرم همگی تلفیق دوست داشتنی و دل انگیزی برای شهر اردبیل فراهم آورده اند. منطقه ای با پستی بلندهای فراوان که در دل خود چندین جاذبه ی تاریخی و طبیعی دیدنی را جای داده است. در سفر به استان اردبیل می توانید چندین جاذبه ی طبیعی و زیبا را در فاصله ی کمی از یکدیگر ببینید و تجربه ای وصف نشدنی از یک سفر را برای خود فراهم آورید.سفر به خلخالموقعیت قرار گیری آبشار

آبشار هشتجین در استان اردبیل، شهرستان خلخال و شهر هشتجین واقع شده است. هشتجین در بخش خوش رستم شهرستان خلخال قرار دارد و به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری این شهرستان نامیده می شود. شهرستان خلخال در جنوب شرقی استان اردبیل به یک نگین درخشان می ماند که چند محل دیدنی را در خود جای داده است. شهر هشتجین در قسمت جنوب غربی خلخال بین چندین رشته کوه و دشت محصور شده است. با رسیدن به هشتجین می توانید آب و هوای خوب کوهستانی را استشمام کنید. شهر هشتین در نزدیکی روستای کزج نیز قرار دارد. قرار گیری هشتجین در مرز بین سه استان آذربایجان غربی و شرقی و زنجان موجب شده تا دسترسی به این محل از سه هر استان امکان پذیر باشد.

آبشار هشتجین

تاریخ شهر هشتجین

در نام گذاری هشتجین باید بگوییم که جین به معنای دندانه دار و عدد شش است. نام های دیگر این شهر امگین و گان بوده که در تاریخ شهر به زمان پارت ها می رسد، معنای این دو اسم به مکان و جا اطلاق می شود. این شهر شش هزار ساله دارای دیدنی های فراوانی است که می توان به: شهر تپه ای، آبشار هشتجین، قله آق داغ با ارتفاع سه هزار متر، دامنه ی ییلاقات، چشمه گواری تکه بولاغی اشاره کرد.آبشار چالاچوخورعلاوه بر این ها جنگل‌های روستاهای آق سو، چنارلیق، کیوی زاویه، قره تکان، زیارتگاه و آرامگاه شیخ محمد قریشی، آرامگاه شیخ کشف ‌الدین در روستای دایوکندی، ییلاق‌های کلکی، سویودلی، پنبه لکه و قنشرسوکن برندق، حاشیه رود قزل اوزن، باغات روستای نمهیل، برندق، گهراز، روستای ماسوله‌ ای شکل کزج، چشمه ‌های آب گرم ایستی سو و آرامگاه آقا میر جعفر می توانند در لیست هر گردشگری قرار گیرد. در تلفظ نام شهر در زبان محلی های منطقه کلمه ی هشئین را خواهید شنید که از کتیبه های آشور به جای مانده است.روستای گردشگری کزجآبشار هشتجین

گردش در شهر هشتجین

پتانسیل بالای شهر هشتجین با قرار گیری یک آبشار زیبا به بالاترین حد خود می رسد. آبشارهای هشتجین در فصل تابستان بازدیدکنندگان بسیاری را مشغول خود می سازد، مشهورترین و دیدنی ترین آبشار هشتجین ، آبشار نوده است. این آبشار در روستایی به همین نام قرار دارد. قرار گیری این آبشار در فاصله ی بیست دقیقه ای از شهر موجب شده تا به راحتی بتوانید به آن برسید. کوه های آق داغ خواستگاه اصلی این آبشار زیبا هستند. ارتفاع این آبشار سی متر است. در فصل بهار می توانید با چیدن گیاهی به نام چیرش سفر خود را شاداب تر کنید. این گیاه برای مو و پوست بسیار مناسب است.

چشیدن مزه های متفاوت در سفر

در کنار آبشار هشتجین و دشت های اطراف می توانید از درخت های شاتوت، زرد آلو، گلابی، سیب، انگور، گردو، انار، بادام، گیلاس، توت استفاده کنید. این منطقه نوعی گوجه ی محلی نیز دارد که ترش مزه است و جز سوغات محسوب می شود. قرار گیری چندین آبشار در این شهر موجب می شود تا با خیال آسوده تری بتوانید بهترین محل را برای گردش خود انتخاب کنید. مسیر دسترسی به این آبشار احتیاج به پیاده روی و گشت و گذار در دل طبیعت را دارد که می تواند به ثبت خاطره ای به یاد ماندنی بی انجامد.

آبشار هشتجین

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *