آبگرم های سرعین

آبگرم های سرعین

آبگرم های سرعین و جاذبه های توریستی

شهر سرعین روایتگر سال ها جوش و خروش چشمه های آبگرمی است که در هر نقطه ای از شهر سر از زمین بیرون آورده اند و این زمین پر برکت را مملو از جاذبه های دیدنی و لمس کردنی کرده اند. آبگرم سرعین و جاذبه های توریستی منطقه موجب شده تا در هر فصل تعداد زیادی گردشگری مقصدی جز استان اردبیل را برای سفر انتخاب نکنند. شهر سرعین با مسافت بیست و هشت کیلومتر از مرکز استان تبدیل به یک قطب گردشگری در شمال غرب ایران شده است. آب و هوای مناسب شهر سرعین که در همه ی روزهای سال آسمانی آبی و پاک را در پیش چشمان مسافران پدید می آورد از جاذبه های بکر و همیشگی شهر است.

چشمه های آب معدنی در شهر سرعین دارای املاحی مفید فایده است که برای سلامت پوست و مو و درمان بسیاری از بیماری ها مناسب است. با سفر به شمال غرب ایران و استفاده از آبگرم های سرعین و جاذبه های توریستی آن می توانید بدنی سالم و روحی شاداب داشته باشید. چندین چشمه ی آبگرم در شهر سرعین وجود دارد که هر کدام خاصیت ویژه ای را داراست علاوه بر این ها امکانات هر یک با دیگری نیز متفاوت است.آشنایی با چشمه آبگرمتاریخچه ی استفاده از آبگرم های سرعین

در سطرهای پیش رو به توضیحی اجمالی از آبگرم های سرعین و جاذبه های توریستی شهر می پردازیم. وجود کوه همیشه استوار سبلان موجب حرکات پوسته ی زمین شده است و در نهایت به ایجاد چشمه ای جوشان انجامیده. شهرت بالای شهر سرعین از نظر آبگرم از سال های دور با آب تنی در حوضچه های بالای کوه دهان به دهان چرخیده تا امروز میزان مسافران عید و تابستان به چندین هزار نفر برسد.

در گذشته های دور حوضچه هایی با هدف آب تنی و شست و شو در دامنه ی کوه مورد استفاده قرار می گرفت اما کسی خبر از خاصیت بی شمار این آب نداشت، تا مححقان توانستند به اثرات مفید فایده ی این آب بر روی سیستم بدنی برسند. آبگرم های سرعین و جاذبه های توریستی این شهر جز ارز آورترین هدف های گردشگری کشوری است که با برنامه ای مدون در حال انجام است.

هدف جدید آبگرم های سرعین

امروز این حوضچه های متعدد به مجتمع های آبدرمانی تبدیل شده است که هر کدام دارای بخش های پزشکی و خدمات تفریحی می باشند. استفاده ی مداوم همراه با دستور پزشک می تواند بسیاری از بیماری ها عصبی و استخوانی را درمان کند. آبگرم های سرعین و جاذبه های توریستی دو مقوله ی جدایی ناپذیرند تا جایی که از تمام جهان برای استفاده از این چشمه های آبگرم به سرعین سفر می کنند.

با بررسی هر چه بهتر آبگرم های سرعین و جاذبه های توریستی شهر به دلیل ازدیاد مسافر در فصل های گرم می رسیم. مجموعه ای بی نظیر از آرامش همراه با صدای آب را در نظر بگیرید که به استراحتی تمام و کمال ختم شود، این می تواند نتیجه ی استفاده از یک آبگرم با کیفیت در دل طبیعت سرعین باشد. توجه داشته باشید با توجه به مسیر حرکت چشمه ها و شاخه شاخه شدن آن ها در مدت زمان کوتاهی می توانید در سطح شهر اردبیل چندین مجتمع مختلف را امتحان کنید.در بخش ذیل به توضیحی مختصر از بهترین آبگرم های سرعین می پردازیم:بهترین چشمه‌های آبگرم سرعینگاومیش گلی از آبگرم های سرعین

آبگرم گاومیش گلی از آبگرم های سرعین و جاذبه توریستی شهر شناخته می شود، چشمه ی تغذیه کننده ی دیگر مجتمع های آب درمانی از همین چشمه می جوشد. گاومیش گلی علاوه بر خاصیت آب معدنی داغ خود در دل طبیعت بکر سرعین قرار گرفته که وسوسه ی دره نوردی را نیز در شما زنده خواهد کرد. آب چهل و شش درجه ی گاومیش گلی توانسته املاح محلول در آب را به خوبی به پوست و بدن شناگر منتقل کند و او را در درمان مشکلات قلبی، روماتیسمی، مفصلی و … یاری رساند.

تاریخچه ی استفاده از آبگرم گاومیش گلی به سال هزار و سیصد و بیست و نه می رسد، زمانی که برای استفاده از این چشمه، دور ان استخری کشیدند و وسعتی به آن بخشیدند. از آن زمان استفاده از آبگرم های سرعین مرسوم شده است و بسیاری برای آب تنی به این محل مراجعه کنند. آبگرم گاومیش گلی داری استخری روباز است که جز مزیت های آن محسوب می شود.آبگرم گاومیش گلی جاذبه شهر توریستی سرعینآبگرم های سرعین

مجتمع آبدرمانی ژنرال

هر فرد مشتاق سقری با مراجعه به سرعین به یک آبگرم بسنده نخواهد کرد، مجتمع آبدرمانی ژنرال با محیطی دلنشین همراه با آرامش می تواند برطرف کننده ی انتظارات باشد. تصور خروج آی چهل و چهار درجه از زمین همراه با بخار و هرم گرما در کنار سنگ های مرمر سفید بسیار هیجان انگیز خواهد بود. آبگرم های سرعین و جاذبه های توریستی که می توانید در این شهر از آن ها بهره مند شوید با برنامه ریزی دقیق و به جا قابل دسترسی است. در وجه تسمیه ی این چشمه ی آبگرم داستانی تاریخی مربوط به یکی از ژنرال های روسی دهان به دهان می چرخد، عده ای معتقد هستند این ژنرال زخم های خود را با کمک این چشمه التیام می بخشیده و از آن پس در بین عام مردم این چشمه به ژنرال شهرت پیدا کرده است.

آبگرم های سرعین

آبگرم قهوه سویی

یکی از استراتژیک ترین آبگرم های سرعین آبگرم قهوه سویی است که در فاصله ی نزدیکی نسبت به دیگر چشمه های آبگرم و محوطه ی تاریخی شورگل قرار گرفته است. آبگرم های سرعین و جاذبه های توریستی برادری تنگاتنگی با یکدیگر دارند، هر گوشه از شهر که یک چشمه ی آبگرم  را انتخاب کنید می توانید بناهای تاریخی پر قدمتی را نیز ببابید. آبگرم قهوه سویی مناسب افرادی است که مبتلا به سنگ کلیه هستند و از دفع دردناک آن احساس خطر می کنند. نوشیدن آب این چشمه می تواند کمک به سزایی به این افراد انجام دهد. جالب است بدانید این چشمه ی آبگرم محبوب کسانی که از بوی گوگرد و دیگر گازها فراری هستند، آبگرم قهوه سویی بی بوست و حاوی ترکیبات آهن دار است.

آبگرم های سرعین

آبگرم رویال پارک

Spawater موسسه ای اروپایی است که به نام اتحادیه ی جهانی آب درمانی شناخته می شود. این موسسه با ثبت آبگرم رویال پارک کیفیت بالای این مجتمع را نشان می دهد. رویال پارک با جمع آوری بهترین امکانات رفاهی سعی دارد ساعاتی خوش را برای مراجعه کنندگان ایجاد کند. آبگرم های سرعین را می توانید با گشتی در شهر بیابید. آبگرم رویال پارک سرعین دارای بخش های متنوعی از قبیل: غار نمک، جکوزی، سونا، کپسول لاغری و … است. این آبگرم مدرن با دسترسی آسان موجب می شود تا بتوانید در کمترین زمان ممکن یک تفریح سالم را داشته باشید.

آبگرم ارشاد پهنلو

بنای مدرن آبگرم ارشاد پهنلو به تازگی افتتاح شده است. این مجتمع آبدرمانی دارای دو بخش جدا از هم ولی همزمان برای بانوان و آقایان است. آبگرم ارشاد پهنلو دارای بخش های مناسب برای دورهمی های خانوادگی نیز هست، واحدهای vip آبگرم ارشاد پهنلو این امکان را به شما می دهد در فضایی خصوصی تر به آب تنی و استفاده از آبگرم بپردازید. یکی از المان هایی که آبگرم ارشاد پهنلو را نیز متمایز می کند وجود بخش ماساژ در مجتمع آبدرمانی است.

آبگرم درلر سویی

یکی دیگر از آبگرم های سرعین، آبگرم درلر سویی است. این آبگرم با دو سانس آماده ی ارائه ی خدمات به مشتریان است. دو بخش مردانه و زنانه با ساعات کاری مختلف در آبگرم درلر سویی وجود دارد که از صبح تا بعد از ظهر مربوط به آقایان است و از بعدازظهر به بعد مختص بانوان است. از جمله امکانات موجود در آبگرم دلر سویی می توان به تونل باران، سونا بخار و نمک، استخر کودک، بخش بدنسازی و جکوزی گروهی اشاره کرد.

آبگرم شهر آفتاب

به دور از شلوغی های شهر و در محیطی آرام آبگرم شهر آفتاب قرار دارد، این مجموعه ی آبدرمانی دارای دو فاز مجزاست که فاز اول آن به تازگی به افتتاح رسیده است. آبگرم شهر آفتاب از آن دسته آبگرم های سرعین است که در دره ی پهنلو قرار دارد. این مجتمع چهار طبقه به تمامی سلیقه ها احترام گذاشته است و امکاناتی مانند رستوران، شهربازی، کافی شاپ، محصولات آبدرمانی، بخش های vip  و… را در خود جای داده است. آبگرم شهر آفتاب سرعین دارای قسمت ماساژ به شیوه های تایلندی، سوئدی و کالیفرنیایی نیز هست

 

3 پاسخ
  1. کاربر
    کاربر گفته:

    در حیرتم چرا از عکس چشمه آب گرم ایالت وایومینگ آمریکا در پارک ملی یلو استون برای سایتتون استفاده کرده ین…؟!

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *