باغ پرندگان آستارا

باغ پرندگان آستارا

باغ پرندگان آستارا

باغ پرندگان آستارا جاذبه ای دیدنی ! دیدن طبیعت شمال و شمال غرب کشور بسیاری از هموطنان و ایران گردان عزیز را همه ساله به آستارا می کشاند.

از این رو می توان گفت این منطقه بهشت سبز ایران است. در این منطقه منابع غنی برای توسعه اکو توریسم وجود دارد که باید بیشتر به آن بها داده شود.

باید با ساختن مکان های اقامتی مناسب و جاذبه های تفریحی و سرگرمی برای خانواده ها آنها را به دیدن زیبایی های خدادادی تشویق کرد . به عنوان مثال باغ پرندگان آستارا به همین جهت در این منطقه ساخته شده است.

باغ پرندگان آستارا به عنوان نخستین باغ پرندگان استان گیلان بوده و در ورودی جاده آستارا به رشت در زمینی به مساحت هزار و پنجاه متر احداث شده است. این باغ در سال 1386 ساخته و در اختیار بینندگان قرار گرفت.

باغ پرندگان آستارا

پرندگان این مجموعه در طول 7 سال از نقاط مختلف کشور خودمان و بعضا از نقاط مختلف دنیا خریداری و گرد آوری شده اند. علیرغم محدودیت فضا در این مجموعه بیش از 300 پرنده از 60 گونه مختلف و نادر و کمیاب را در اختیار دارد.

پرندگان این مجموعه شامل قرقاول های فایریک، مونال، سیلور، طلایی، سین هو و شاهی، سبز، پرتغالی و گردن حلقهای، کالج و ترکاپان طوطی، طاووس، مرغ های تزئینی و قناری، بلبل، مینای سخنگو، مرغ عشق، کبک و بلدرچین، کبوتر، پرندگان آبزی مانند قو، درنا، غاز کانادایی و غاز پیشانی سفید، فلامینگو و… است.

که مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته‌ است. این انواع مختلف قرقاول همگی خارجی و کمیاب و از پرندگان زینتی پر ارزش هستند که بسیار نادر می باشند.

باغ پرندگان آستارا

گردشگران روسی، آذربایجانی، اوکراینی وعراقی بیشترین بازدید کنندگان خارجی این باغ هستند و هر ماه حداقل بیش از 60 گردشگر خارجی از آن دیدن کرده و اقدام به تهیه عکس و فیلم از این پرندگان دیدنی و نادر می نمایند.

در باغ شماره 2 در اطراف باغ اصلی انواع پرندگان مختلفی نگه داری می شود که با مجوز محیط زیست و دامپزشکی قابل فروش به هموطنان عزیز نیز می باشند.

اما اگر قصد سفر به آستارا و دیدن این باغ پرندگان زیبا را دارید هرگز از یاد نبرید که در این منطقه از کشورمان به ویژه اگر از آستارا و از طریق گردنه حیران به استان اردبیل قدم بگذارید دیدنیهای بیشتری نیز می توانید ملاحظه بفرمایید.

بعنوان مثال خود روستای حیران، و از همه جذاب تر شهر زیبای سرعین با آبگرم های معروف آن، در استان اردبیل نیز برای دیدن گزینه های بسیار خوبی هستند.( در مورد آبگرم سرعین بیشتر بدانید … )

 

با تشکر / هتل پدرام 

0 پاسخ

پاسخ دهید

می خواهید به بحث بپیوندید؟
برای مشارکت راحت باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *