جنگل فندقلو اردبیل

جنگل فندقلو اردبیل

جنگل فندق لو اردبیل

استان اردبیل جزء آن استان های ایران است که مملوء از جاذبه های گردشگری، فرهنگی و تاریخی می باشد. جنگل فندق لو اردبیل٬ مسجد جمعه اردبیل، برج شاطر و موزه مردم شناسی اردبیل از جمله معروف ترین جاذبه های گردشگری اردبیل هستند.

از دیگر جاذبه های طبیعی این استان می توان به آبشار نره گر، شورشورنه عنبران اشاره کرد. ما در این مقاله قصد داریم توضیحات جامعی را درباره جنگل فندق لو برای شما ارائه دهیم. جنگلی که پر شده از انواع میوه های دوست داشتنی نظیر تمشک، گوجه سبز، ازگیل و به خصوص فندق. در واقع دلیل اصلی نامگذاری این جنگل به فندق لو،  وجود گونه فراوان فندق در آن است.

امکانات جنگل فندقلو/ جنگل فندقلو اردبیل

این جنگل پر از حیوانات و پرندگانی چون روباه، گرگ و خرس و کبک، عقاب طلایی و.. است. اما این جنگل تنها پر از جاذبه های طبیعی نیست بلکه امکاناتی برای رفاه حال گردشگران خارجی و داخلی گذاشته شده است که می توان به تله کابین فندقلو-حیران هم اشاره کرد. ناگفته نماند که در این جنگل یک چشمه آب گرم به نام میشه سوی وجود دارد که از نظر مردمان اردبیل خاصیت درمانی دارد.

جشنواره گل های بابونه در جنگل فندقلو

هر ساله به مناسبت روز گل در 25 یا 24 خرداد در این جنگل جشنواره گل های بابونه انجام می شود. در اینجا نزدیک به صد هکتار بابونه وجود دارد.

البته باید به شما بگوییم که گل سوسن چلچراغ هم جز گونه هایی از گل در این جنگل می باشد که می روید.اگر قصد سفر به این جنگل زیبا دارید باید به شما بگوییم که این جنگل در ده کیلومتری شهرستان نمین استان اردبیل قرار دارد.

آیا میدانید در این منطقه بزرگترین و بهترین پیست اسکی چمن به صورت طبیعی واقع شده است که برای برپایی اردوهای تیم ملی روی چمن از آن استفاده می‌شود؟

 

با تشکر / مرکز رزو هتل سرعین – هتل پدرام 

 

0 پاسخ

پاسخ دهید

می خواهید به بحث بپیوندید؟
برای مشارکت راحت باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *