حمام تاریخی اوچدکان اردبیل

حمام تاریخی اوچدکان اردبیل

حمام تاریخی اوچدکان اردبیل

حمام تاریخی اوچدکان اردبیل یکی دیگر از جاذبه های تاریخی اردبیل ! همانطور که خیلی از ما با آثار تاریخی استان اردبیل آشنا هستیم٬ در یکی دیگر از مقالات سایت هتل پدرام متوجه شده اید که حمام آقانقی یا همان ظهور السلام به مکانی به نام موزه مردم شناسی تبدیل شده است .

در واقع حمام تاریخی اوچدکان هم جزیی از حمام های قدیمی شهر اردبیل می باشد. این حمام در محله اوچدکان می باشد جایی که آثار هنری زیادی و خانه های بزرگ و قدیمی چون خانه رضازاده در آنجا قرار دارد.

قدمت این حمام به سال 1259 هجری قمری بر می گردد. این حمام به واقع توسط خاندان صادقی ساخته شده است. اما امروزه مشاهده می کنید که با بی مهری مسئولین مواجه شده است. و نسبت به ترمیم و بازسازی این حمام قدیمی هیچ اقدامی صورت نمی گیرد.

این حمام دارای محوطه ای شش ضلعی با شش طاقچه می باشد. به نوعی وجود  تاقچه های گوشواره ای شکل بین  تاق نماها باعث جذابیت وجود این حمام شده است.

حمام تاریخی اوچدکان اردبیل

حمام اوچ دکان اردبیل با نقشه مستطیل شکل دارای بخش‌ های مختلفی است که این بخش ها هر کدام ویژگی های منحصربفردی داشتند از جمله: رختکن – گرمخانه – حوض خانه و …

از مهمترین ویژگی های این حمام میتوانیم به نقاشی های خاص و منحصربفرد که بر روی سطوح مختلف بنا نقش بسته است اشاره کنیم. که شامل نقاشی های گیاهی – اسلیمی و انسانی است …

البته اگر شما قصد سفر به اردبیل دارید. باید به شما بگوییم که در اطراف خانه های قدیمی و آثار تاریخی محلات  قدیمی چون اوچدکان شما می توانید به پل هفت چشمه یا  حتی به دریاچه شورابیل بروید. به واقع این دریاچه داخل شهر است و جذابیت زیادی را به این شهر تاریخی داده است…

اگه تاریخ کهن اردبیل روزها برای شما خاطره سازی کند جاذبه های طبیعی آن مثل چشمه های آبگرم سرعین سال ها میتواند مرور خاطرات شما را عمیقا لدت بخش کند.

با تشکر / هتل پدرام – مرکز رزرو هتل در شهرستان سرعین 

0 پاسخ

پاسخ دهید

می خواهید به بحث بپیوندید؟
برای مشارکت راحت باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *