دریاچه زیبای سبلان اردبیل

دریاچه زیبای سبلان اردبیل

دریاچه زیبای سبلان اردبیل

دریاچه زیبای سبلان اردبیل مقصدی بی نظیر ! کوه سبلان سومین قله مرتفع ایران بعد از دماوند و علم کوه می باشد که به زبان ترکی آن را ساوالان می نامند.ارتفاع قله این کوه ۴۸۱۱ متر است.

اما اگر مقالات سایت را خوانده باشید متوجه می شوید که در اطراف کوه سبلان مناظر و جاذبه های دیدنی زیادی چون پیست اسکی آلوارس و همچنین دریاچه های تئور، آت گلی، لجن گوی وجود دارد که باعث می شود علاوه بر کوهنوردی و رفتن به بالای کوه به این دریاچه ها بروید و لذت ببرید.

اما در کنار همه این مناطق دهانه  کوه سبلان دریاچه ای وجود دارد که به نام دریاچه سبلان شناخته می شود. گفته می شود که در کنار دریاچه قبر زرتشت پیامبر زیر تخته سنگ ها وجود دارد.

دریاچه زیبای سبلان اردبیل

عمق دریاچه سبلان

این دریاچه به شکل بیضی شکل است و دارای آبی زلال می باشد و عمق آن 40 متر است. آب دریاچه به جز ماه های تیر، مرداد و شهریور در تمامی ماه های سال منجمد است و دلیل آن وجود برف  می باشد.

دریاچه زیبای سبلان اردبیل

اگر مایل به رفتن به مکانهای دیدنی و ورزشی کنار کوه سبلان هستید با رفتن به بهترین هتل سرعین هتل پدرام و اقامت در آنجا وسایل خود را جمع کنید و به این دریاچه زیبا در دهانه کوه سبلان بروید.

تابش نور خورشید در آب زلال دریاچه حس خاصی به هر ورزشکاری می دهد. در ضمن شما می توانید از پیست اسکی آلوارس هم استفاده کنید.

دریاچه سبلان  به همراه طبیعت اطرافش از مناظر شگفت انگیز استان اردبیل است که میتواند ساعت ها برای گردشگران بی نظیرباشد. سبلان به خاطر آبگرم های طبیعی دامنه کوه و طبیعت تابستانی منحصربفرد مورد توجه توریست های داخلی و خارجی است.

جالب است بدانید قله سبلان به شماره ۱۹۴۹۶/۱۲ در فهرست آثار طبیعی ملی کشور به ثبت رسیده است. و بهترین زمان صعود به قله سبلان تیر و مرداد است.

 

باتشکر / هتل پدرام

0 پاسخ

پاسخ دهید

می خواهید به بحث بپیوندید؟
برای مشارکت راحت باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *