روستای عباس آباد آستارا

روستای عباس آباد آستارا

روستای عباس آباد آستارا

روستای عباس آباد آستارا ! منطقه مرزی بین استان های گیلان و اردبیل که شهر آستارا نیز در این منطقه قرار دارد و در جوار مناطق مرزی بین کشور عزیز ما ایران و کشور جمهموری آذربایجان است، یکی از زیبا ترین و بدیع ترین مناطق کشور می باشد که برای هر مسافری چشم نواز است.

روستا های بسیار زیبایی نیز در این منطقه وجود دارد که بسیاری از علاقه مندان طبیعت و گردشگری را به این منطقه می کشد. طبیعت این منطقه پتانسیل بسیار زیادی برای توسعه اکو توریسم یا طبیعت گردی دارد.

یکی از بزرگ ترین و زیبا ترین روستا های این منطقه خوش آب و هوای کشور روستای عباس آباد آستارا است. این روستای زیبا از روستاهای اصلی دهستان ویرمونی است و در 2 کیلومتری جنوب غربی شهر آستارا قرار دارد.

روستای عباس آباد آستارا

روستای عباس آباد روی قسمت کمرشکن کوه اسپیناس قرار گرفته است. قله اسپیناس بلند ترین کوه در محدوده جغرافیایی آستارا می باشد.

ارتفاع این کوه بیش از 2 هزار و 100متر از سطح آب های آزاد بین المللی است. مکان دقیق این قله در 17 کیلومتری شهر لوندویل شهرستان آستارا واقع شده است.

روستای عباس آباد پر از مزرعه های بزرگ برنج هست و اتفاقا معروف ترین برنج آستارا هم در همین روستا کشت می شود. این روستای زیبا امکاناتی مثل آب، برق، گاز، تلفن، جاده آسفالت روستایی، شرکت تعاونی، خانه بهداشت، مسجد، مدرسه، نانوایی، کارخانه برنجکوبی دارد.

باغ معروف چای که به آن چایکار گفته می‌شود از جاذبه های اصلی این روستا می باشد. این باغ یکی از دیدنی ‌ترین جاهای عباس آباده و با ده سال سابقه، تنها مرکز کشت چای در کل شهرستان هست.

روستای عباس آباد آستارا

این باغ در دوران مظفر الدین شاه قاجار تاسیس شده و اکنون مرکز تحقیقات وزارت جهاد کشاورزی کشورمان می باشد که در زمینه تولید انبوه محصول فندق نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
شهر آستارا امروزه گسترش زیادی یافته است و از جنوب به عباس آباد رسیده و منطقه شهری شهرک عباس آباد شکل گرفته است. اما روستای عباس آباد همچنان طراوت و زیبایی خودش را در بین شالیزار ها و کوه ‌های سرسبز تالش حفظ کرده است.

حتما توصیه می شود گردشگران و ایران گردان عزیز منطقه غربی استان گیلان و همچنین استان اردبیل با شهرهای زیبای اردبیل و سرعین و مناطق بین این دو استان مانند گردنه حیران و روستای حیران را در برنامه سفر های خود قرار دهند و از طبیعت خدادادی و مناظر بی نظیر این مناطق کشورمان بهره کافی را ببرند.

با تشکر / هتل پدرام – مرکز رزرو هتل در شهرستان سرعین 

0 پاسخ

پاسخ دهید

می خواهید به بحث بپیوندید؟
برای مشارکت راحت باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *