روستای کانرود آستارا

روستای کانرود آستارا

روستای کانرود آستارا

روستای کانرود آستارا یکی از جاذبه های دیدنی ایران ! در منطقه تلاقی استانهای گیلان و اردبیل به ویژه در محدوده شهرستان آستارا روستاهای زیبای زیادی قرار دارند که از جاذبه های دیدنی این منطقه از کشورمان هستند.

یکی از این روستاهای زیبا روستای کانرود است که در فاصله حدود 7 کیلومتری غرب جاده آستارا به تالش قرار گرفته است. این روستا از شمال به شهر آستارا و روستای دربند و از شرق به دریای خزر و از غرب به ییلاق لاتون و کوه اسپیناس و از جنوب نیز به روستای سیبلی و شهر لوندویل می رسد.

ساکنین این روستای زیبا اغلب به زبانهای ترکی و تالشی مسلط می باشند. شغل اصلی ساکنین این روستا کشاورزی و دامداری است. وجه تسمیه این روستا اشاره به رودی دارد که از کان ( سرزمین معدنی) می گذرد. رود کانرود از معادن آهکی کوهستانی این منطقه می گذرد.

جاذبه های گردشگری روستای کانرود آستارا بسیار پر تعداد است که از آن می توان به آبشار زیبای سربست اشاره کرد. اما رود کانرود از به هم پیوستن چشمه های زلال کوههای لاتون و اسپیناس ایجاد شده و با گذر از کوهستانهای سرسبز به مزارع برنج روستای کانرود می ریزد و از آنجا راهی دریای خزر می شود. برخی دلیلی عطر و طعم خاص برنج کانرود را همین آب زلال می دانند.

روستای کانرود آستارا

امامزاده قاسم و ابراهیم دیگر جاذیه دیدنی این روستا است که همواره مملو از زائران زیادی از نقاط مختلف می باشد. این بقعه مزار 2 برادر از فزرندان امام موسی کاظم است که در منطقه کانرود به دستور عمال حکومت ظالم بنی عباس به شهادت رسیدند. بنای مجلل این بقعه برای بازسازی تخریب و شده و به کندی در حال بازسازی است.

ساحل صدف دیگر جاذبه این منطقه است که در شرق کانرود و شمال روستال سیبلی و در 10کیلومتری مسیر آستارا به تالش قرار گرفته. خوشبختانه این ساحل در طرح سالم سازی دریا قرار دارد و برای شنا امن و مناسب است و جای مناسب و تفکیک شده برای شنای بانوان و آقایان دارد.

امکانات استراحت و پلاژ و محل نصب چادر د امکانات دیگری مانند بازی های مناسب کودکان و اکیپ نجات غریق، این منطقه را که در مجاورت جنگل است بسیار برای سفر مناسب کرده است.

در پایان توصیه می شود علاوه بر دیدن تک تک روستاهای زیبای این منطقه در استان گیلان و حوالی آستارا از گردنه زیبای حیران راه استان زیبای اردبیل را نیز در پیش بگیرید و از دیدنی های شهرهای مختلف اردبیل مانند سرعین و هم چنین روستاهای دیدنی این استان نیز بهره ببرید. از طرف دیگر می توانید با سفر به سرعین از آبگرم های این منطقه که خواص درمانی نیز دارد استفاده فرمایید.

 

با تشکر / هتل پدرام – مرکز رزرو هتل در سرعین 

0 پاسخ

پاسخ دهید

می خواهید به بحث بپیوندید؟
برای مشارکت راحت باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *