روستای گیلده آستارا

روستای گیلده آستارا بهترین انتخاب گردشگران

روستای گیلده آستارا یکی از زیباترین روستاها و توابع شهرستان آستارا معروف به شهر بام های سفالی با تعدا 133 خانوار و 600 نفر جمعیت در غرب استان همیشه سرسبز  گیلان و در فاصله نزدیک استان خوش آب و هوای اردبیل قرار دارد. مسیر روستا از سمت غرب 25 کیلومتر با آستارا فاصله دارد و تا مرز جمهوری آذربایجان  و گردنه چشم نواز حیران فقط 5 کیلومتر فاصله دارد.

داشتن پوشش جنگلی انبوه و فوق العاده زیبا با چشم اندازهای بینظیر در در پایه کوهای همیشه برفی با مسیری پر از روستاهای دیدنی دارای مردمان خونگرم و مهمان نواز که شغل اصلیشان اغلب کشاورزی و دامداری است و از این طریق امرار معاش دارند، همه و همه  سبب میشود تا این منطقه مناسبترین انتخاب برای گذراندن اوقات فراغت و تنفس هوای تازه در دل طبیعت باشد.

 

 

روستای گیلده آستارا

توصیف مسیر روستای گیلده

در طول مسیر جنگل، آبشارها و چشمه های فراوانی به چشم میخورند اما با وجود گل و لای که دارد، برای نوشیدن قابل استفاده نیست و تنها از تماشای آنها میتوان لذت برد. در همین مسیر در فاصله نزدیک آبگرم قهوه خانه کوچک و ساده ایی بنا شده تا مسافران برای یک توقف کوتاه و استراحت از آن استفاده کنند. بعد از نوشیدن یک چای گرم در قهوه خانه همراه با نگاهی به بالای سر و ابرهای خوشرنگ در حال حرکت و نیم نگاهی به ادامه مسیر حرکت به طرف مقصد بعدی جنگل فندقلو ادامه پیدا میکند. اگر بخواهید ورزشکارانه این راه را طی کنید با 4 ساعت پیاده روی به جنگلی سرشار از چشم اندازهای بکر طبیعی میرسید.

این منطقه گردشگری با داشتن درختان فندق، دشت گلهای بابونه، پیست اسکی در بالای جنگل و امکانات اقامتی و تفریحی جزء زیباترین مناطق اردبیل حساب میشود. دلیل اصلی ورود مسافران و گردشگران به روستای گیلده آستارا آبگرم های علی داشی، مشه سویی و جنگل فندقلو است که در مسیر روستا قرار گرفته اند و مرکز تجمع چندین جاذبه گردشگری اردبیل شده است. به همین دلیل در ایام تعطیلات مسافران زیادی برای گذراندن اوقات فراغت خود به منطقه گیلده  سفر میکنند. آبگرم داش علی از چشمه های آبگرم طبیعی اردبیل دارای یک حوضچه کوچک ساخته شده از سنگ و آجر برای شنا و آبدرمانی مهیا شده است.

 مطالب مرتبط:

پل تاریخی آغلالان اردبیل

دیدنی های گردنه حیرانبرای رسیدن به چشمه آبگرم در مسیر گیلده با پای پیاده تقریبا یک ساعت و نیم زمان میبرد اما با عبور از میان درختچه های خوشرنگ ولیک، آلوچه های وحشی، و درختان باشکوه بلوط، ممرز و راش کلا زمان مسیر را فراموش کرده و ناگهان میبینید که به مقصدتان رسیده اید. جدای زیبایی های بکر در دل طبیعت شاید چشمتان به کودکان دوغ فروش بیفتد که در نزدیکی مسیر آبگرم مشغول فروش دوغهای محلی و تازه باشند و با شیرین زبانیشان کمتر مسافری پیدا میشود تا پیشنهاد خرید و نوشیدن دوغ اعلاء محلی را رد کنند. در ادامه آبشار زمرد در نقطه دیگری از مسیر و نزدیک به روستای حویق قرار دارد، آبشاری پرآب بعد از عبور از دل صخره سنگها به داخل حوضچه کوچک و قشنگی سرازیر میشود. اگر صیاد زرنگی باشید میتوانید ماهی قزل آلا برای کباب شبتان را هم صید کنید.

روستای گیلده آستارا

 🚩 رزرو هتل در سرعین اردبیل 

سخن آخر:

برنامه به سفر گیلده را برای اواخر بهار و یا اوایل تابستان تنظیم کنید، در این ایام هر آنچه از زیبایی منطقه کم نظیر گیلده برایتان گفتیم حتما شاهد خواهید بود و لذت میبرید. با توسعه اقامتگاهای بومی و معرفی آنها به گردشگران داخلی و خارجی میتواند کمک بزرگی برای رونق صنعتی گردشگری باشد تا علاوه بر سفر و لذت بردن به کسب در آمد اهالی یک منطقه تفریحی با جاذبه های بکر و چشم اندازهای زیبا کمک شود.

 

ارائه مطلب: هتل پدرام سرعین 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *