سفر به سرعین

سرعین الماس شمال غربی ایران است که به عنوان یکی از توریست پذیرترین مقاصد گردشگری شناخته می شود. سفر به سرعین می تواند بیاد ماندنی ترین لحظات زندگی هر کسی را رقم بزند، سرعین در فاصله ی بیست و نه دقیقه ای تا اردبیل قرار دارد که به همین سبب موجب شده تا در سفر به سرعین دسترسی آسان و به صرفه ای برای گردشگران فراهم بیاید. سالانه تعداد زیادی گردشگری داخلی به منظور دوری از شهرهای شلوغ و قرار گیری در یک طبیعت بکر راهی این شهر سرسبز می شوند، علاوه بر تمام این ها شهر سرعین در تابستان به عنوان یک منطقه ی خنک با آب و هوایی کوهستانی میزبان بسیاری از گردشگران است.

شهرت شهر سرعین به دلیل وجود چشمه های طبیعی آب گرمی است که خاصیت درمانی دارند. از جمله ی مشهورترین این چشمه های می توان به مجتمع آبدرمانی سبلان، مجتمع آبدرمانی قهوه سویی، مجتمع آبدرمانی ایرانیان، مجتمع آبدرمانی مدرن دره لر سویی، هتل آپارتمان و آبدرمانی اترک، آبگرم معدنی گاومیش گلی، مجتمع آبدرمانی تفریحی توریستی شهر آفتاب سرعین اشاره کرد.

این چشمه ها علاوه بر خاصیت درمانی جز جاذبه های تفریحی شهر سرعین نیز محسوب می شوند. سرعین به معنای سر چشمه است که در سال های دور با نام های سارقین و سرائین نیز از آن یاد شده است. در شهر سرعین مجتمع های زیادی به منظور درمان با آب افتتاح شده اند که به مجتمع های آب درمانی شهرت پیدا کرده اند، این دسته از مجتمع ها دارای امکانات بهداشتی و استخرهای مجهزی هستند که هر فردی با هر سن و سالی می تواند در سفر به سرعین از آن ها بهره مند شود.آشنایی با ویژگی‌های چشمه آبگرم 

سفر به سرعین

برای اسکان در شهر سرعین هتل و مهمان پذیرهای بسیاری را پیش رو دارید، که با بهترین امکانات رفاهی آماده ی خدمات رسانی به شما خواهند بود. در سفر به سرعین فقط به چشمه های آب گرم آن اکتفا نکنید، شهر سرعین با پیشینه ای کهن و دارای مناطق تاریخی دیدنی می تواند ساعت ها شما را مشغول گشت و گذار در دامنه ی کوه ها کند، تپه های باستانی آناهیتا یکی از این جاذبه های دیدنی است که در قسمت غربی سرعین واقع شده در این تپه می توانید ییلاق پادشاهان ساسانی را مشاهده کنید و از تاریخ پربار سرعین لذت ببرید.

بناهای تاریخی سرعین به همین تپه ختم نخواهد شد. بسیاری از گردشگران با سفر به سرعین هدفی جز بازدید از روستای صخره ‌ای ویند کلخوران را ندارند. این روستا در فاصله ای نزدیک نسبت به سرعین قرار دارد. معماری خلاقانه ی این روستا با سنگ را اوج خلاقیت را به رخ جهانیان می کشد که نشانه هایی از معماری اسلامی در دوره ی اشکانیان و ساسانیان را نیز به صورتی ملموس برای بازدیدکنندگان به جای گذاشته است.

سفر به سرعین

آب گرم سرعین

 

تفریحات به یادماندنی

برای دسفر به سرعین راه های ارتباطی مختلفی پیش رو دارید، استفاده از هواپیما به مقصد اردبیل و بعد از آن سفری جاده ای به سمت سرعین، تا چندی دیگر راه آهن اردبیل میانه نیز یکی از راه های دسترسی خواهد بود. ساده ترین راه جاده ی تبریز اردبیل است. شهر سرعین به عنوان یکی از مقاصد گردشگری و تفریحی در ایران شناخته می شود که در شش ماه اول سال میزبان بسیاری از علاقمندان به سفر خواهد بود. تجربه های جدیدی که بعد از هر سفر به گوشه ای از ایران و آشنایی با قومیت و رسومات مختلف به دست خواهد آمد شما را دچار تغییرات مثبت خواهد کرد که تا مدت ها از خاطر شما فراموش نخواهد شد.

در سفر به سرعین از خوراکی های خوشمزه و مقوی آن نیز چشم پوشی نکنید، برای صبحانه بهترین گزینه استفاده از سر شیر و عسل محلی است که طعمی بیاد ماندنی را برای صبح های خنک دامنه های سبلان پدید می آورد. برای وعده های بعدی می توانید از آش دوغ معروف این منطقه استفاده کنید که پر شده از سبزی محلی و دوغی گوارا که به دست عشایر و روستاییان تهیه دیده می شود.

بسیاری با سفر به سرعین به دنبال امتحان مزه های نو هستند.از دیگر غذاهای محلی که می توانید با توجه به ذائقه ی خود هر کدام را امتحان کنید عبارت اند از: خشیل، گیلدیک آشی، دمی یارما، ترشی قورمه و چیغیرتما که هر کدام با رنگ و لعابی جذاب در لیست غذاهای محلی سرعین قرار می گیرند.رستوران های سرعین 

غذای سنتی

آش دوغ

 

چشمه های دل انگیز

سفر به سرعین برای مشتاقان به سفرهای هیجان انگیز و حتی آرامشی دور از شهرهای پر سر و صدا مناسب است، در دامنه ی کوه سبلان سر سبزی خاصی وجود دارد که برای طبیعت گردان و علاقمندان به کوه نوردی جذاب خواهد بود، چشمه های آب گرمی که در هر گوشه و کناری از شهر سرعین وجود دارند جایگاهی برای آرامش خواهند بود، در حالی که اثرات درمانی و بهداشتی بسیاری در این چشمه های آب گرم نهفته است می توانید ساعتی از صدای آب نیز لذت ببرید و از مشغله های روزانه خود دور شوید و با انرژی بیشتری به ادامه ی راه بپردازید.فواید آب درمانیسفر به سرعین

آب درمانی

فصل مناسب سفر

فصل بهار و تابستان زیبایی های شهر سرعین را چندین برابر می کند، در حالی که زمستان های این منطقه برای آنانی که ورزش های زمستانی علاقمند هستند نیز دلنشین خواهد بود باید مراقب سرمای چندین درجه زیر صفر این منطقه نیز باشند. به طور کلی برای سفر به سرعین جای هیچ شک و تردیدی باقی نخواهند ماند، ییلاق های دیدنی همراه با مردمانی مهمان نواز که تعطیلات شما پر از اتفاقات خوشایند خواهند کرد. در سفر به سرعین از خاصیت درمانی چشمه های آب گرم سرعین غافل نشوید و در هر فرصتی به آن ها سری بزنید تا پوست و استخوان هایی مقاوم و سالم داشته باشید. علاوه بر تمام این ها دیدن قسمت های شمال غربی ایران و کشف تاریخ و پیشینه ی آن ها نیز خالی از لطف نیست.

هتل پدرام همواره پذیرای مسافرین محترم سرعین بوده و آماده قرارداد گارانتی هتل با ادارات و سازمانها در تمامی فصول میباشد.

0 پاسخ

پاسخ دهید

می خواهید به بحث بپیوندید؟
برای مشارکت راحت باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *