فهرست جاذبه های گردشگری اردبیل

فهرست جاذبه های گردشگری اردبیل

برای سفر به اردبیل لازم است به طور اجمالی کمی از جاذبه های گردشگری این استان زیبا آگاه شوید. اردبیل که در شمال غربی ایران واقع شده است دارای تعداد زیادی مقصد گردشگری است. اردبیل با پیشینه ی غنی تاریخ خود محفلی برای علاقمندان به تاریخ است.  فهرست جاذبه های گردشگری اردبیل به چندین دسته تقسیم می شود که در متن پیش رو به توضیح مختصری از این مکان ها می پردازیم. اردبیل که به لحاظ گردشگری سالانه تعداد زیادی توریست و ایران گرد را میزبانی می کند دارای آب و هوای کوهستانی است. زمستان های استخوان سوز و تابستان های متعادل از نشانه های بارز این استان سرسبز است.استان اردبیلفهرست جاذبه های گردشگری اردبیل

فهرست جاذبه های گردشگری اردبیل بخش طبیعی

دیدن منظره ای سیصد و شصت درجه از بالای دشت های زیبا و منطقه ی کوهستانی آرزوی هر گردشگری است. ارتفاعات بی نظیر کوه های استان اردبیل این امکان را می دهد تا بهترین تصاویر را از طبیعت این منطقه داشته باشید. کوه های  سبلان ، طالش و قره داغ از جمله ی کوه های دیدنی و استوار اردبیل هستند. بستر مناسب کوه نوردی در این استان باعث شده تا فصل بهار و تابستان بهترین زمان برای صعود به قلل معروف آن باشد. ارتفاعات استان اردبیل را می توان در فهرست جاذبه های گردشگری اردبیل جای داد، ارتفاعات: آق داغ، عجم، صلوات داغ، خروسلو و ارتفاعات تالش از آن جمله هستند.کوه نوردی در سبلانفهرست جاذبه های گردشگری اردبیل

در کنار این میزان از طبیعت سخت کمی لطافت نیز لازم است، رود های ارسر، قزل اوزن، دره رود و یالها رود در تمام این استان جاری هستند. هر یک از این رودها اراضی پایین دست خود را آب دهی می کنند و موجب سرسبزی این استان هستند. نعمت بارش های پاییزه و زمستانه طوری است که این شهر از پر آب ترین استان های ایران شناخته می شود. مجموعه ای بی نظیر از رود و سنگ توانسته موج های خروشانی را به نمایش بگذارد که صلابت اردبیل را به رخ می کشد. از دیگر رودهای استان اردبیل می توان به: گرمی چای، دره‌ رود، خیاوچای، نمین‌ چای و آستارا چای اشاره کرد.

از جاذبه های داخلی شهر اردبیل می توان به بافت قدیمی محله ها و بازار قدیمی این شهر اشاره کرد. این بازار جز اولین بازارهای ایران است که در دوره ی صفویه و و زندیه ساخته شده است. این بازار می تواند گوشه ای از تاریخ پر بار اردبیل را برای شما آشکار سازد. البته اگر علاقمند به صنایع دستی و ظروف باشید و می توانید خریدی پر از سود از این بازار انجام دهید.

فهرست جاذبه های گردشگری اردبیل به همینجا ختم نخواهد شد. دشت های سرسبز و پر از درخت این استان نوید یک گردش پر خاطره را برایتان رقم خواهد زد. جنگل فندقلو که در فاصله ی نیم ساعته از مرکز شهر اردبیل و در جنوب شهر نمین قرار دارد. جنگلی با بوی فندق های تازه و حیات وحشی فوق العاده بکر که مناظر بی بدیل طبیعت را با کمترین تحریف به بیننده نشان می دهند. از دیگر جنگل های منطقه ی اردبیل می توان به جنگل نزدیک به جاده ی اسالم به خلخال، و دشت های پر درخت حیران تا آق چای اشاره کرد.

فهرست جاذبه های گردشگری اردبیل

در سفر به استان اردبیل با یک فهرست جاذبه های گردشگری اردبیل را دسته بندی کنید تا راحت تر بتوانید تمام نقاط این استان را بگردید و لذت ببرید. تعداد زیادی مقصد گردشگری دیگر انتظار شما را می کشند. دریاچه های اردبیل از جمله مکان هایی هستند که هر گردشگری باید به آن ها سری بزند. دریاچه ی شورابیل از مهم ترین این دریاچه هاست. بعد از آن دریاچه ای که بر روی قله ی سبلان می درخشد را می توان نام برد.

این دریاچه در داخل شهر قرار دارد و صفایی به فضای داخلی شهر بخشیده است. از دیگر دریاچه های معروف این استان می توان به : دریاچه نئور، دریاچه شورگل، دریاچه گیلارلو (گرمی)، دریاچه نوشهر، دریاچه آلوچه، دریاچه کمی‌آباد (سد مخزنی)، دریاچه ملااحمد و مرداب قره ‌سو اشاره کرد. بعد از بازدید از دریاچه ی شورابیل به موزه ی حیات وحش در نزدیکی همین دریاچه نیز سری بزنید و با صد و بیست نوع از حیوانات مختلف آشنا شوید.موزه حیات وحش اردبیلفهرست جاذبه های گردشگری اردبیل بخش تاریخی

در بخش تاریخی اردبیل و فهرست جاذبه های گردشگری اردبیل به سراغ بقعه ها و مقبره ها بروید. اولین مکان دیدنی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی است که به ثبت جهانی یونسکو نیز رسیده است. نوع معماری و مصالح به کار برده شده در این مکان به قدری حیرت انگیز است که می تواند جز اولین مکان های مورد بازدید شما قرار گیرد. بعد از آن گشتی در دل قلعه تاریخی اولتان مغان می تواند شما را از تاریخ این شهر به وجد آورد.

حس و حال استان اردبیل با سفر به این استان کاملا قابل لمس خواهد بود، بهتر است با تهیه ی فهرست جاذبه های گردشگری استان اردبیل سفری هدفمند را پیش بینی کنید. طبیعتی دل انگیز در عین حال پر از هیجان انتظار شما را می کشد. گوشه گوشه ی استان، روستا و شهرهایی را در دل خود جای داده است که می تواند به قطب گردشگری کشور تبدیل شود. مناطقی پر از جاذبه های محصربفرد که هر کدام روزها گردش و دقت را می طلبد.

0 پاسخ

پاسخ دهید

می خواهید به بحث بپیوندید؟
برای مشارکت راحت باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *