مدرسه حکیم نظامی آستارا

مدرسه حکیم نظامی آستارا

مدرسه حکیم نظامی آستارا

معرفی مدرسه حکیم نظامی آستارا در وبسایت هتل پدرام! همانطور که می دانیم شهر زیبا و توریستی آستارای گیلان با طبیعت دیدنی اطراف خود در یکی از زیبا ترین مناطق جهان به لحاظ جذب طبیعت گردان، قرار گرفته است .

این منطقه در محل تلاقی دو استان زیبای اردبیل و گیلان قرار گرفته است . جاذبه های گردشگری اردبیل و جاذبه های گردشگری گیلان بسیار پر تعدادند.

اما این منطقه مرزی این دو استان مانند نگینی بر انگشتری این منطقه می درخشد. مناطقی مانند گردنه حیران و روستا و تله کابین آن که مرز این دو استان است شاید یکی از زیباترین مناطق کل ایران باشد.

اما آستارا فقط جاذبه های توریستی طبیعی ندارد. مردم گیلان و به ویژه شهر زیبای استارا همواره از با سواد ترین مردم کشور محسوب می شده اند و تعداد بی سوادان در این شهر همواره بسیار کم بوده است.

مردم آستارا همواره در طول تاریخ نیز علاقه مند علم و فرهنگ بوده اند. مدرسه حکیم نظامی را می توان به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری آستارا به حساب آورد. مدرسه حکیم نظامی با شماره 15220 مورخ 24 اسفند سال 84 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

مدرسه حکیم نظامی آستارا

مدرسه حکیم نظامی آستارا

این مدرسه ارزشمند در سال 1287 هجری شمسی یعنی حدود یک قرن پیش در دوره قاجاریه با کمک مردم آستارا در این منطقه بنا نهاده شده و اندیشمندان زیادی را در زمینه های مختلف پرورش داده است و از نماد های فرهنگی شهرستان آستارا و حتی استان گیلان به شمار می رود.

نیما یوشیج شاعر معاصر و بنیان گذار شعر نو در سال های ابتدایی تاسیس و بنای این مدرسه در این دبیرستان تدریس می کرده که از مفاخر بزرگ این مدرسه به شمار می رود.

محمود سراجی شاعر معاصر و حمید نطقی پدر روابط عمومی ایران نیز دوره دبیرستان خود را در این مدرسه سپری کرده اند. معماری این مدرسه نیز بسیار زیباست.

حیاط بزرگ و در و پنجره های چوبی و بام سفالین آن بسیار جذاب است. این بنا تمام مولفه های معماری سنتی و بومی گیلان را دارد.

در سفر به آستارا و این منطقه زیبا از شمال غرب کشور حتما به روستای حیران و گردنه زیبای حیران و تله کابین آن و شهر زیبای سرعین نیز سری بزنید و به خصوص از آبگرم با خاصیت سرعین نیز استفاده فرمایید.

استان اردبیل نیز مانند استان مجاور آن گیلان جاذبه های گردشگری فراوانی دارد که دیدن آن ها می تواند برای ایرانگردان و مسافران و گردشگران بسیار جذاب باشد.

با تشکر / هتل پدرام – مرکز رزرو هتل سرعین 

0 پاسخ

پاسخ دهید

می خواهید به بحث بپیوندید؟
برای مشارکت راحت باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *