معرفی آبشار لاتون آستارا

معرفی آبشار لاتون آستارا

معرفی آبشار لاتون آستارا

معرفی آبشار لاتون آستارا آبشار بلند در ایران ! آستارا در اقلیمی بی نظیر در کشور ما قرار گرفته است. از شرق به استان گیلان سرسبز زیبا و از غرب به استان اردبیل تماشایی با شهرهای زیبای اردبیل و سرعین می رسد.

خود آستارا به علت مرز با جمهوری آذربایجان و داشتن بازارچه های مرزی و مراکز خرید فوق العاده شهرت زیادی یافته است. اما جاذبه های گردشگری آن نباید تحت الشعاع بازارهای زیبای این منطقه قرار گیرد. در ادامه مطلب به معرفی آبشار لاتون، از جاذبه های گردشگری آستارا که به شهر بام های سفالین معروف است، می پردازیم.

آبشار مشهور لاتون از کوه زیبای اسپیناس سرچشمه می گیرد و بخشی از کوهستان اسپیناس به شمار می رود. این آبشار در 15 کیلومتری جنوب شهرستان آستارا در محدوده شهر لوندویل قرار گرفته که یکی از جاذبه های گردشگری اصلی منطقه آستارا می باشد.

آبشار لاتون ارتفاعی حدود 105 متر داشته و بلند ترین آبشار ایران نیز می باشد. در مسیر رسیدن به این آبشار، تپه های سرسبز جنگلی فراوانی با چشمه های آب نوشیدنی که بسیار خنک می باشند قرار دارد که طی مسیر را مطبوع تر می نماید.

اما باید در نظر داشت انتهای مسیر پرتگاههایی دارد که بسیار خطرناک و مهلک هستند. از این رو نباید بدون آگاهی و راهنمای آگاه در این مسیر قدم گذاشت. در انتهای این مسیر می توانید آبشار لاتون را از فاصله 500 متری مشاهده فرمایید.

معرفی آبشار لاتون آستارا

همچنین در مسیر صعود به این آبشار رفیع باید از روستایی یه نام کوته کومه بگذریم که 5 کیلومتر با این آبشار فاصله دارد. این روستا نیز به آبگرم خود معروف می باشد. برای آبگرم روستای کوته کومه قابلیت ها و خواص زیادی از جمله درمان دردهای رماتیسمی و مفاصل و نیز از بین بردن لک های پوستی در نظر می گیرند. (ما به شما آبگرم های سرعین را نیز پیشنهاد میکنیم )

همانطور که عرض شد، آبشار لاتون از دامنه ‌های کوه اسپیناس که پشت تالاب استیل قرار گرفته، سر چشمه می‌گیرد. قله اسپیناس بلند ترین کوه در محدوده جغرافیایی آستارا می باشد.

معرفی آبشار لاتون آستارا

ارتفاع این کوه بیش از 2 هزار و 100متر از سطح آب های آزاد بین المللی است. مکان دقیق این قله در 17 کیلومتری شهر لوندویل شهرستان آستارا واقع شده است. دیدن زیبایی های منطقه آستارا حتما ارزش سفر را دارند.

بهتر است بدانید مسیر آبشار لاتون از روستای کوته کومه آغاز می شود و حدود ۴ ساعت پیاده روی ( با شیب ) دارد.

با تشکر / هتل پدرام 

0 پاسخ

پاسخ دهید

می خواهید به بحث بپیوندید؟
برای مشارکت راحت باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *