موزه حیات وحش اردبیل

موزه حیات وحش اردبیل

موزه حیات وحش اردبیل

موزه حیات وحش اردبیل تلفیق تاریخ و طبیعت ! همانطور که قبلا به شما دریاچه شورابیل اردبیل را معرفی کردیم. در اطراف دریاچه شواربیل مکانهای تفریحی ، سالن ورزشی و  موزه حیات وحش اردبیل قرار دارد.

در واقع این موزه طبیعی استان اردبیل در خیابان دانشگاه کنار دریاچه شورابیل است. پس اگر می خواهید  علاوه بر دیدن دریاچه زیبای شورابیل از موزه تاریخ طبیعی اردبیل دیدند کنید این موزه را فراموش نکنید. این موزه شامل بیش از 120 گونه از حیوانات پوست آرایی شده است.

موزه حیات وحش اردبیل

موزه حیات وحش اردبیل در مساحتی یک هزار و دویست متری قرار دارد که از 120 گونه حیوانات 20 گونه آنها پستاندار هستند و 80 گونه پرنده و 12 گونه دو زیست شامل خزندگان، ماهیان هستند. البته هشت گونه نادر و کمیاب هم از حیوانات وحشی را می توانید در این موزه مشاهده کنید.

به واقع موزه تاریخ طبیعی اردبیل مجموعه ای از طبیعت استان اردبیل را به شکل حیوانات به نمایش می گذارد. در این موزه قسمت های جمجمه ، بال و پر پرندگان را به خوبی می توانید مشاهده کنید.

موزه حیات وحش اردبیل

علاوه بر این شما قادر خواهید بود از قسمت هایی از موزه دیدن کنید که شامل آکواریومی است که پر از مارهای سمی و غیر سمی می باشد که در آنجا نگهداری می شود.

به واقع این موزه شامل شش بخش است که آفرینش، دیرین شناسی، زیست بوم دشتی، تالاب،بوستان و همچنین آکواریومی است که در آنجا نگهداری می شود.

برای آموزش و ارتقای سطح دانش و فرهنگ زیست محیطی گردشگران بخش فروش کتب زیست محیطی به همراه انواع بروشورها – مقالات راه اندازی شده است که نمونه ی آن در سایر موزه ها کم پیدا می شود.

آیا میدانید در طبقات فوقانی و خارج از محیط موزه، فضایی کاملا دلپذیر و با چشم اندازی زیبا وجود دارد که زیست بوم آبی دریاچه شورابیل و کوهستان سبلان را به تصویر میکشد،و این فضای رویایی میتواند ساعاتی خوش برای گردشگران رقم بزند؟

 

با تشکر / هتل پدرام – مرکز رزرو هتل در سرعین

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *