پارک جنگلی مشگین شهر

پارک جنگلی مشگین شهر

پارک جنگلی مشگین شهر را بیشتر بشناسید … مشگین شهر یکی از شهرستان های اردبیل است که دارای جمعیتی بالغ بر 66 هزار تن است که این آمار مربوط به سال 1390 می باشد.

البته این شهر کاملا و صد درصد مردمانی شیعه دارد و زبان آن ترکی آذربایجانی است. استان اردبیل دارای جاذبه های گردشگری و فرهنگی زیادی می باشد و شهرهای آن پر از مکان های تفریحی می باشد.

اما در اینجا ما قصد داریم پارک جنگلی مشگین شهر را به شما معرفی کنیم که نزدیک به سیصد هکتار وسعت دارد و در کناره غربی رودخانه خیاوچایی قرار دارد.

شکل این پارک تقریبا بیضی شکل است و طول آن سه کیلومتر است. البته این جاده اصلی این پارک به میدان سبلان می رسد و در عین حال جاده فرعی این پارک هم به گردولی جایی بکر و تفریحی می رسد.

در این پارک شما شهربازی، زمین اسکیت و حتی آبشار مصنوعی را خواهید دید که باعث جذب بیشتر گردشگران داخلی و خارجی به این پارک می شود. این پارک به دلیل نزدیک بودن به رودخانه طبیعتی بکر و عالی دارد اما در عین حال همیشه خطر سیل در این پارک موجود است.

حتما تا به حال پل معلق مشگین شهر را شنیده اید که به عنوان طویل ترین پل معلق در خاورمیانه شناخته می شود. باید به شما بگوییم که این پل که جز جاذبه های گردشگری شهر مشگین شهر است بر روی دره خیاوچایی و پارک جنگلی مشگین شهر قرار دارد.

به همین دلیل است که پارک جنگلی مشگین شهر هم از اهمیت فراوانی برای گردشگران خارجی و داخلی محسوب می شود.

این پارک زیبا معمولا شبانگاه هر روز و عصر روز پنجشنبه و جمعه محل استراحت و تفریحگاه اهالی منطقه می‌باشد و در ایام عید و تعطیلی ها ، خصوصا سیزده‌بدر مملو از جمعیتی است که مفهوم طبیعت را به معنای واقعی درک میکنند.

در ادامه چند تصویر از این پارک زیبا مشاهده کنید …

 

پارک جنگلی مشگین شهر

اگه عاشق طبیعت هستید پیشنهاد میکنیم جنگل فندقلو اردبیل را مطالعه و سفر کنید …

با تشکر / هتل پدرام

0 پاسخ

پاسخ دهید

می خواهید به بحث بپیوندید؟
برای مشارکت راحت باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *