پل معلق مشگین شهر طویل ترین پل خاورمیانه

پل معلق مشگین شهر طویل ترین پل خاورمیانه

پل معلق مشگین شهر طویل ترین پل خاورمیانه در شهر مشگین شهر اردبیل میباشد. شهر مشگین شهر از شهرهای بسیار خوش آب و هوا اردبیل است که در فصل های بهار و تابستان هوایی خنک و معتدل دارد و بهترین زمان سفر به این شهر این فصل هاست.
این پل در مجاورت پارک جنگلی مشگین شهر به عرض 2 و طول 365 متر قرار گرفته است.

ارتفاع پل مشگین شهر

این پل طویل که توسط مهندسان داخلی کشور معماری و ساخته شده است جزء مجموعه گردشگری خیاوتاگردویلی اردبیل است طوریکه پس از عبور از پل و رسیدن به طرف دیگر آن مجموعه های تفریحی، شهر بازی و بالن سواری و.. را مشاهده کنید.
خیاوتاگردویلی بعنوان منطقه نمونه گردشگری اردبیل شناخته میشود که به مجموعه نور سبلان هم معروف است و میتون آنرا بزرگترین مجموعه تفریحی و گردشگری شهر اردبیل نامید. تمام نیازهای لازم برای گردشگران و مسافران شهر مشگین اردبیل در این مجموعه طراحی و ساخته شده است مانند:

  • امکانات ورزش هوایی
  • شهربازی
  • بلن سواری
  • سوئیت و رستوران و …

ساخت و ساز پل مشگین شهر

این پل از مواد پلیمری و کامپوزیتی طرح چوب ساخته شده است و طرح کابل آن حدود بیست متر می باشد و جالب ترین قسمت پل که توسط مهندسین داخلی ساخته شده است کف شیعبور از کفی آن است که در  مرکز پل قرار دارد. ساخت پل حدود 400 میلیارد ریال هزینه گرفت و کل مساحن در نظر گرفته شده برای این مجموعه 130 هکتار است. شما به خوبی می توانید زیر پای خود را مشاهده کنید. مقاومت این پل مطابق با استانداردهای بین المللی است به طوری که در روزهای تعطیل حتی نزدیک به 3 هزار نفر از روی پل عبور می کند. تنها باید در این پل از پریدن و دویدن جلوگیری شود.

بهترین فصل سفر به پل مشگین شهر

همه روزه میتوانید از این جاذبه ی گردشگری دیدن کنید اما بهار و تابستان فصل های مناسبی هستند. پاییز و زمستان به خاطر کوهستانی بودن منطقه کمی ازار دهنده است و از لذت گردشگری می کاهد.

مسیر دسترسی به پل

استان اردبیل، شهر مشگین شهر، جاده موئیل، خیابان سعدی، پشت بیمارستان ولیعصر(عج)، منطقه نمونه گردشگری نور سبلان

 مطالب مرتبط:

طبیعت گردی در مشگین شهر

پارک جنگلی مشگین شهرامنیت پل مشگین شهر

خوشبختانه با اطمینان میگوییم تمام نکات امنیتی ساخت پل با استاندارد های جهانی مطابقت دارد طوریکه در زمان تعطیلات با وجود بیش از 2000 نفر گردشگر و بازدید کننده که از روی پل عبور میکنند بدون هیچ مشکل فنی تفریح و هیجان آنها را تهدید نمیکند. استفاده از کامپوزیت طرح چوب با استحکام بسیار بالاییکه مقابل ضربه ، رطوبت ، حریق و فشار صاعقه و مواد پلیمری، سنسورهای کنترل حرکتی، بادسنج و دمپر های خنثی کننده رزونانس دارد،  یکی از عناصری است که کمک زیادی به امنیت ساخت پل کرده است.

 

عبور از کف شیشه ایی پل مشگین شهر

هیجان عبور از روی کف شیشه ایی

در میان عبور از یک پل 80 متری در میان دره ایی سرسبز و بالای رودی با جریان زیاد آب با نگاهی به پایین میتوانید آنچه زیر پایتان قرار گرفته است را مشاهده کنید، بخصوص زمانیکه از ناحیه کف شیشه ایی پل بگذرید، بطور واضح جریان آب و سرسبزی لابه لای آن را میتوانید مشاهده کنید و هیجانی غیر قابل وصف همراه تفریح و لذت برایتان رقم میخورد.

پل مشگین بر فراز رودخانه خیاوچای

مسیر پل مشگین شهر اردبیل برای بالای رودخانه خیاوچای قرار دارد که از مهمترین سرشاخه های قره سو میباشد. سرچشمه این رودخانه از ارتفاعات هزار میخ، آیی قاری، دلی آلی، جنوار داغی جریان میگیرد و بعد عبور از مسیر  دره موئیل به  قره سو اره پیدا میکند. جالب است بدانید که این رودخانه مهمترین زیستگاه ماهی قزل آلا خال قرمز در اربیل است.

 مطالب مرتبط:

کهنه دژ مشگین شهرزیپ لاین پل معلق مشگین شهر

جدا از هیجان عبور از یک پل طویل و مرتفع که قسمتی از آنرا با شیشه طراحی کرده اند با فاصله کمی از پل و بعد از رسیدن به طرف دیگر آن خدمات و تفریحاتی مانند زیپ لاین فراهم شده تا هیجان دوچندانی را تجربه کنید.

تفریح زیپ لاین که در بین جوانان طرفدار زیادی پیدا کرده است، ابتدا در کوه های آمریکای جنوبی و مرکزی ایجاد شد تا بوسیله آن افراد با استفاده از کابل هایی بتوانند از کوهی به کوه دیگر بروند با گذشت زمان به یک ورزش فراگیر و هیجان انگیز بخصوص در قشر جوان تبدیل شده که خوشبختانه همه آن در پل معلق مشگین شهر طویل ترین پل خاورمیانه اجرا شده تا گردشگران و بازدیدکنندگان لذت یک سفر عالی را تجربه کنند.

 

 

ارائه مطلب:  هتل  پدرام سرعین اردبیل

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *