۷ ویژگی مهم یک هتل تمیز و لوکس

15 ویژگی مهم یک هتل تمیز و لوکس

 

ویژگی‌‌های یک هتل تمیز و لوکس چیست؟ آیا فقط داشتن وسایل و دکور خوب و مناسب یک هتل را خاص و متمایز می‌کند؟! شاید این سوال‌ها ها برای شما هم پیش‌آمده باشد! در این مطلب سعی کردیم در مورد مهمترین ویژگی‌ها و امکاناتی که یک هتل برای اقامتی به یاد ماندنی برای میهمانان خود باید فراهم‌آورد و یک هتل تمیز و لوکس را عرضه کند، توضیح خواهیم داد. در ادامه‌ی مقاله همراه هتل پدرام باشید.

1-کارکنان خوش برخورد:

وجود کارمندان و کارکنان خوش برخورد اولین چیزی است که مورد توجه مسافران قرار میگیرد چون مسافران اولین‌بار با برخورد کارمندان و کارکنان با ورود به یک هتل یا تماس تلفنی با آنها مواجه میشوند. کارکنان هتل باید لبخند همیشه لبخند بزنند این ویژگی مختص فقط هتل‌های لوکس نیس بلکه باید تمامی کارکنان مراکز اقامتی به آن توجه کنند! برخورد گرم کارکنان هتل‌ها نباید صرقا برای هزینه‌ای که پرداخت می‌شود باشد بلکه باید برای روابط مشتری‌مداری باشد. بنابراین حتی اگر یک هتل بهترین امکانات را داشته‌باشد اما برخورد کارمندان مناسب نباشد نمیتواند هتل موفقی باشد.

2- ارائه‌ی اطلاعات صحیح و درست به مسافران:

مسافران معمولا در مورد اتاق‌ها، غذاخوری، نظافت و… سوالات متداولی میپرسند و این خیلی مهم است که کارمندان بتوانند اطلاعات صحیح و درستی را در اختیار مسافران بگذارند. کارکنان و خدمه هتل باید در مورد منطقه‌ای که هتل در آن قرار گرفته‌است اطلاعات کافی و لازم را داشته‌باشند. علاوه بر منطقه‌ای که هتل در آن واقع شده است آن‌ها باید از مراکز توریستی، رستوران‌های محلی، مغازه‌هایی برای خرید سوغاتی و فروشگاه‌های آن منطقه نیز اطلاعات کافی داشته و صادقانه به مسافران پاسخ دهند. کارمندان باید با فن بیان خوب اطلاعات کافی و مناسبی را در اختیار مسافران قرار‌دهند.

3-داشتن امکانات کافی در مواقع اضطراری:

 اگر برای مسافری مشکلات یا بیماری به وجود بیاید یک هتل خوب تجهیزات کافی برای درمان یا یک پزشک برای بررسی به مشکلات و بیماری های احتمالی در سفر را داشته‌باشد. این نکته‌ی بسیار مهمی است که مسافران از اینکه در هتلی اقامت دارند احساس آرامش و راحتی کنند.

4.احساس راحتی و آرامش در هتل:

مسافران نباید احساس کنند که در هتل هستند یک هتل خوب به قدری امکانات رفاهی دارد که مسافران احساس میکنند در منزل خودشان هستند. به عنوان مثال وقتی که مسافران صبح از خواب بیدار می‌شوند و دوش می‌گیرند بعد از آن باید صبحانه توسط کارکنان آماده شده و به اتاق هتل آورده شود و یا کارمندان هتل، مسافران را برای خوردن صبحانه به قسمت مخصوص که ممکن است در لابی هتل باشد راهنمایی کنند. امکانات رفاهی خوب و کامل از مهمترین نیازهایی است که مسافران دارند.

5.چشم اندازهای عالی:

وجود چشم اندازهای خوب برای هتل های ساحلی و جنگلی معمولا ممکن است در هتل های لوکس وجود داشته باشد اما خیلی از هتل‌هایی هم که لوکس نیستند چشم اندازهای رو به طبیعت دارند یا در برنامه ریزی‌هایی که برای پذیرایی از مسافران دارند آنها را با چشم اندازهای زیبا یا مناظر طبیعی آشنا میکنند.

6.تمیزی و پاکیزگی در یک هتل تمیز :

یک هتل خوب در درجه ی اول باید یک هتل تمیز و مرتب باشد و این تمیزی نباید فقط در اتاق های یک هتل وجود داشته باشد بلکه راهروها، رستوران ها و لابی هتل همگی باید پاکیزه باشد. تمیز و پاک بودن فضای هتل یکی از نکات بسیار مهمی می‌باشد. یکی از وسواس‌های مشترکی که مسافران در مورد محل اقامتشان دارند تمیز بودن اتاق‌ها، راهرو ‌ها، سرویس‌های بهداشتی و… می‌باشد.

هتل سرعین

هتل سرعین

7.خدمات دهی:

ارئه خدمات و سرویس به مسافران نیز نکته‌ی مهمی است که بیان‌گر کیفیت هتل خواهد‌بود. مسافرانی که هتل را برای مرکز اقامت موقتشان انتخاب می‌کنند انتظار سرویس‌دهی خوب دارند بنابراین اگر درخواستی برای حوله، آب‌جوش، تمیز کردن اتاق و … داشته‌باشند باید بدون دریافت هیچ وجهی و در سریع‌ترین زمان ممکن این کار را برای مسافران انجام‌دهند. یک هتل خوب باید بتواند خدمات‌دهی ۲۴ ساعته داشته‌باشد اگر مسافران چیزی لازم داشتند بتوانند خیلی سریع و راحت به کارکنان دسترسی پیدا کنند و در هر ساعت از شبانه روز کارکنان با خوش رویی و برخورد مناسب با آنها رفتار کنند.

8. قیمت مناسب:

یکی از فاکتور‌های بسیار و بسیار مهم یک هتل خوب قیمت مناسب آن است. در یک هتل مناسب باید قیمت هتل با خدماتی که توسط آن هتل به مسافران داده‌می‌شود متناسب باشد. البته این انتظار هم درست نیست که با هزینه‌ی یک هتل ارزان قیمت امکاناتی در حدود یک هتل 5 ستاره دریافت کنیم!

9. امکانات تفریحی و ورزشی:

برخی از هتل‌ها آنقدر امکانات ورزشی و تفریحی را در خود گنجانده‌اند که به راحتی شما را مشغول می‌کنند. برخی از این هتل‌ها دارای سالن ورزشی، زمین بازی مخصوص کودکان، استخر، سونا، جکوزی و… هستند. این امکانات گفته‌شده یک امتیاز مثبت برای آن هتل تلقی می‌شود اما وجود داشتن آن الزامی نیست.

هتل پدرام سرعین

هتل پدرام سرعین

10.اینترنت رایگان برای مسافران:

امروزه اینترنت یکی از نیاز‌های اصلی افراد و مسافران در سفر می‌باشد که با فامیل یا دوستان خود ارتباط برقرار‌کنند. بنابراین قرار‌دادن اینترنت رایگان نیز می‌تواند پرچم هتل شما را بالا ببرد.

11. زیبایی ظاهری هتل:

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه داشت زیبایی ظاهری و لوکس بودن هتل است. قبل از این که مسافر(ان) به داخل هتل برسند با نمای ظاهری آن روبه‌رو خواهند شد! در صورتی که این نمای ظاهری، طراحی خاصی داشته باشد علاوه بر ظاهر بر تمامی امکانات هتل نیز تاثیر خواهد‌داشت.

12.کیفیت بالای رستوران هتل:

بیشتر رستوران‌ها برای مسافران خود رستورانی را در هتل به‌وجود آورده‌اند که در وقت ناهار، صبحانه و شام آماده‌ی پذیرایی مسافران خواهد‌بود. افرادی که در این رستوران‌ها سرآشپز، کمک آشپز و جزو خدمه آن هستند باید بهترین امکانات و غذاها با کیفیت بالا را برای مسافران آماده کنند. یک رستوران خوب در هتل رستورانی می‌باشد که دارای منوی خوب،فضای خوب و غذا‌های با کیفیت بالا دارند!

هتل پدرام سرعین

هتل پدرام سرعین

13.موقعیت قرارگیری مناسب:

همانطور که می‌دانید یکی از هزینه‌های سفر به یک شهر دیگر شامل هزینه‌های رفت و آمد است. موقعیت جغرافی یک هتل باید طوری باشد که به مرکز خرید شهر نزدیک بوده و مسافران مبلغ زیادی را برای حمل و نقل خود نپردازند.

14.حمایت از مشتری و نقدپذیر بودن کارکنان هتل:

مشتری‌مداری یکی از قوانینی می‌باشد که باید در هتل‌ها رعایت شود. به عنوان مثال ممکن است بلیط پرواز شما که فردا پرواز داشتید کنسل شد و نیاز دارید که یک روز دیگر در اتاقتان بمانید اما اتاقتان رزرو شده است!

در این صورت کارکنان هتل می‌توانند اتاق دیگری را به شما بدهند تا در آن بمانید!

15. استفاده از دستیار مهمان(کانسیرج):

بعضی از هتل‌ها افرادی را تحت نام کانسیرج یا دستیار مهمان استخدام می‌کنند که کار این افراد آن است که به مسافران در تهیه کردن بلیت هواپیما، اماکن دیدنی شهر، قطار و … کمک کنند.

به نظر شما سایر ویژگی‌های یک هتل خوب چیست؟

0 پاسخ

پاسخ دهید

می خواهید به بحث بپیوندید؟
برای مشارکت راحت باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *